planet-a | בגדי בלט וג'אז | נעלים | אירובי | בגדי ים | ייצור | יבוא ושיווק

מאמרים

דוא הדפסה

קפואירה

קפואירה (Capoeira) הינה אמנות לחימה הבולטת בתנועותיה הריקודיות, אשר נוצרה בברזיל על ידי עבדים ממוצא אפריקני. הקפואירה פופולרית בברזיל במיוחד, אך בסוף המאה ה-20 צברה פופולריות גם בשאר העולם, בדרך כלל בזכות מטיילים ששבו מברזיל. שורשי הקפואירה הניכרים עד היום מתייחסים לאלמנטים של קרב הכוללים התקפה והגנה, אך המינוח המקובל בקפואירה הוא של "משחק". יש הרואים בקפואירה ריקוד, שכן המשחק מלווה בנגינה ושירה. ישנם סגנונות משחק שונים, בהם הדגש הוא על מרכיבים שונים במשחק - אקרובטיים, לוחמניים, קצביים או אסטרטגיים.


מקור המילה

מקור המילה קפואירה אינו ידוע בבירור וקיימות מספר השערות:   מילה בפורטוגזית שמשמעותה "עשב גבוה". כאשר האדון היה שואל איפה העובדים, היו משיבים לו: "בקפואירה" - כלומר, רוקדים הם לתומם. כך התאפשרה למעשה הכשרתם של העבדים הברזילאים למאבק באדוניהם.
פירוש אחר: חלקת יער שפונתה על ידי כריתת או שריפת העצים.
ההיסטוריון מקונגו בשם ק. קיא בונסקי פו-קיאו סבור כי מדובר בעיוות של המילה קיפורה משפת הקיקונגו שמשמעותה לרפרף, "לפרפר" ממקום למקום, להיאבק, להילחם או להלקות, ובמיוחד משמש לתיאור תנועות של תרנגולים בקרב.
היסטוריונים שחקרו את מקור המילה בתרבות האינדיאנית סבורים שהמילה "קפואירה" היא בעצם חיבור של שתי מילים: capuaa era שפירושן "תקופת קָ‏פּ‏וּ‏אָ‏ה" על שם שבט הקפואה האינדיאני שנאבק בתקופה הקולוניאלית בעריצים הפורטוגלים

בגדי קפוארה


חולצות

החולצות לקפוארה עשויות מכותנה או חומר סינתטי, סוג הבד משפיע על האימון כאשר בדרך כלל חולצות כותנה חמות יותר מחולצות מבד סינתטי.
סגנון החולצה משתנה בהתאם לעונה ולמתאמן עצמו, גופיה או חולצת שרוולים. ארוך או קצר.
חשוב שבעת לבישת החולצה לא תפגע גמישות המתאמן או הלוחם.
החולצות יכולות להגיע עם שלל הדפסים או לבנות לחלוטין.

.מכנסיים


מכנסי אימון: מכנסיים משוחררים , כגון מכנסי ריצה או מכנסי טריקו (טרינינג)


מכנסיים יצוגיים: Abadas- אלו המכנסיים הרשמיים של הקפוארה, צבע לבן ומיוצרים מבד בעל גמישות גבוה.גזרה יחסית רחבה לאפשר ללוחם/מציג לבצע את כל תנועות הקפוארה.


נעליים
בדרך כלל אין צורך בנעליים בקפוארה , הבחירה בלנעול נעליים היא עניין של העדפה. בכל אופן אם החלטת שצריך נעליים דאג כי הנעליים יהיו שטוחות לחלוטין על מנת לא לאבד את אחיזת כף הרגל והרגישות שבה.

מוצרים נלווים:

ישנם מוצרים נלווים (במיוחד למתחילים) כגום ברכיות לשמירה על הברכיים,חגורת יד ועוד..

דוא הדפסה

בגדי בלט


    בלט קלאסי: רפרטואר שנוצר פחות או יותר עד סוף המחצית הראשונה של המאה עשרים ומתאפיין באסתטיקה תנועתית וויזואלית מאוד מוגדרת.
    בלט נאו-קלאסי: רפרטואר חדש יותר, אשר משמר פחות או יותר את הטכניקה הבלטית, את האידאלים האסתטיים הבלטיים ואת אוצר התנועות הקלאסי.
    בלט מודרני או בלט עכשווי: רפרטואר המשמר את הטכניקה הבלטית אך מרחיב את האידאלים האסתטיים הבלטיים ומאפשר אוצר תנועות שונה ומתחדש.

אצלנו בPLANET  אנו משתדלים לתת מענה במגוון הרחב של בגדי הבלט שלנו לכל שלושת הסגנונות.
בגדי הבלט שלנו כמו גם העזרים הנלווים כגון, חותלות,טוטו,בגדי גוף וכמובן הנעליים המוצעים מיוצרים מהחומרים האיכותיים ביותר ומוצעים למכירה במחיר השווה לכל כיס.
אנו מחזיקים במידות לילדות ועד למבוגרות , כמעט בכל המידות ובכל הסגנונות.

 

בלט בישראל,הבלט הישראלי

להקת הבלט החשובה ביותר בארץ היא הבלט הישראלי . הלהקה נוסדה בשנת 1967 ורוקדים בה כיום 35 רקדנים. בשנת 2000 זכה הבלט הישראלי בפרס שר התרבות לביצוע. ברפרטואר הלהקה בין השאר יצירות מאת ג'ורג' בלנשיין, יאן לינקנס וברטה ימפולסקי.


להקות בלט לילדים ונוער
להקת בלט חשובה בנוף התרבותי הישראלי והירושלמי, המתמקדת בטיפוח כישרונם של ילדים ונוער היא הסטודיו למחול אשר נוסד ומנוהל על ידי הכוריאוגרפית ארינה בלוזור בירושלים. רפרטואר הסטודיו כולל יצירות בסגנון הקלאסי והדמי-קלאסי. גולת הכותרת של הלהקה הן הצגות בלט במספר מערכות כאשר הבולטות בהן: "קטעים מקרבל או פיירו המרומה", "הענבל הקסום" ו"נעל הבדולח".


להקות בלט נוספות
קיימות להקות בלט נוספות משמעותיות בתרבות הבלט הישראלית. האחת היא "בלט ירושלים" בניהולה של נדיה טימופבייה, בתה של הרקדנית הידועה נינה טימופבייה. הלהקה מופיעה בעיקר בירושלים, היכן ששוכן בית הספר למחול שלה (גם הוא בניהולה של נדיה), עם יצירות שונות מהרפרטואר הקלאסי המסורתי ויצירות נוספות. להקה נוספת היא "בלט פאנוב" באשדוד, בניהולו של ולרי פאנוב שהיה גם הוא רקדן ידוע ברוסיה. אלו רוקדים בעיקר בלט נאו-קלאסי ומופיעים בארץ.

דוא הדפסה

פלמנקו

פלמנקו היא בעצם אומנות ריקוד אשר התפתחה בדרום ספרד בקרב קהילת הצוענים.

שילוב של ריקוד , נגינה ושירה אשר היוותה חלק ממעגל החיים אצל הצוענים.

הפלמנקו כולל מספר מקצבים (פאלוסים) המתאפיינים בקצב ומלודיה מסוימת. לקצב ולמלודיה מצטרף סגנון ריקוד מסוים. ישנם מקצבים וריקודים המבטאים רגשות או סיפורים.

בין המקצבים השונים של הפלמנקו ניתן למצוא כאלו המבטאים שמחה וחגיגה, כאלו המבטאים בדידות ועצבות וכאלו המבטאים אף התמרדות כעס או רומנטיקה.

ריקוד הפלמנקו נחשב לריקוד אמוציונאלי ובהתאם לכך גם הבגדים המאפיינים את הרקדנים והרקדניות.

 

הצבעים השולטים בדרך כלל הם שחור ואדום (צבעים עזים) בבגדי הרקדניות.

סגנון הבגד לנשים מתאפיין בשמלה  או בחלק עליון וחצאית כאשר החלק העליון צמוד (כולל השרוולים) יתכן שהרקדנית גם תעטה עליה עליונית או צעיף בצבע אדום או שחור או שילוב של שני הצבעים.

החלק התחתון בלבוש הרקדנית (החצאית או השמלה) יהא רחב ולפעמים בעל פוטר בצבע בולט .

ללבוש המסורתי מתלווים כמובן פריטי לבוש וריקוד אופייניים כמו הקסטנייטות (עץ), נעלי הריקוד,

השאל והמניפה.

בplanet  חשבנו על הכול על מנת שתקבלי את המראה המושלם .

אנו מציעים מגוון מעניין ואיכותי של בגדי פלמנקו, נעלי פלמנקו, קסטנייטות ופרטי ליבוש מקצועיים נלווים כגון מניפות ושאלים בשלל צבעים וסגנונות.

המוטו שלנו כמובן הוא טיב מעולה בכל מוצר ובמחיר לכל כיס.

כיבואנים וכיצרני בגדי ריקוד מקצועיים אנו בהחלט מהווים מקור חשוב ומרכזי לבגדי פלמנקו ולמוצרים הנלווים.

דוא הדפסה

בגדי גוף

במהלך שנות ה80 ניתן היה להבחין בהתפתחות מסוימת באופנה ועיצוב של בגדי גוף בעולם כולו.
 מתעמלות  חיפשו ייחודיות לא רק בביצוע התרגילים אלא גם בפרטי הלבוש שלהן. הן  התחילו להופיע בבגדי גוף מבדים שונים כגון קטיפה ובדים אלסטיים אחרים (טריקו)עם אפליקציות  וצבעים בצורות שונות, בגדי גוף משולבים בכמה צבעים עם ציורים פשוטים.
למרות זאת  עדיין  חל  איסור על בגדי גוף מבדים מבריקים בצבעי כסף או זהב ועל תפירת קישוטים או פייטים . לכן בגדי גוף היו חלקים ודי צנועים לעומת אלו שניתן לראות היום. לדוגמה, בגדי גוף של אלופות של אותה תקופה למרות זאת אופנת בגדי הגוף באופן כללי החלה משתנה..

מאוחר יותר בשנות ה-90 לפי החוקה החדשה התאפשר למתעמלות ללבוש בגדי גוף בצורת אוברול - בגד גוף עם מכנסיים מאותו בד. זה גיוון את הדגמים של בגדי גוף בהתעמלות אומנותית וגם אפשר למתעמלות להסתיר נתונים טבעיים "לא הולמים" ע"י עיצוב מעניין ומכנסיים ארוכים. באותה עת באמצע שנות ה-90 התאפשר גם להשתמש בבדים זוהרים וגם לתפור פייטים וקישוטים אחרים, כמו כן ניתן האות לשימוש בבגדי גוף כחלק מהאופנה העכשווית עקב "זליגה" של אופנת ההתעמלות לאופנת הנשים באופן כללי. 
בגד הגוף היום אינו רק פריט לבוש השמור למתעמלות או מתעמלים אלה נחלת הכלל.
אופנת בגדי הגוף התפתחה ועברה שינויים רבים והיום ישנם מעצבי אופנה המתמחים בפריט לבוש זה בלבד.
למרות זאת בPLANET אנו לא זונחים את איכות הבגדים. בגדי הגוף המעוצבים שלנו מציגים מגוון מרשים , מעניין וצבעוני בגזרות שונות וחדשניות המתאימות לכל גיל ולכל גוף.
עיצוב יפה אינו צריך לפגום באיכות ולפיכך בגדי הגוף שלנו עומדים בקריטריונים איכותיים מחמירים וגם בעיצוב יפה.
קולקציית בגדי הגוף המוצעת מתאימה ל: רקדניות,מתעמלות ולכל אישה המעוניינת בבגד גוף איכותי ומוקפד בכל תפר.
לא לחינם מדור בגדי הגוף הוא המדור הגדול בPLANET והמגוון בו עצום.

 

מאמרים נוספים...

עמוד 1 מתוך 2